www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 31 березня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
Відбулася 38 позачергова сесія Широківської районної ради VII скликання
Версія для друку Написати листа
Відбулася 38 позачергова сесія районної ради VII скликання

19 вересня 2018 року голова ради Євген Ситниченко провів пленарне засідання 38 позачергової сесії Широківської районної ради VII скликання. На засіданні зареєструвалися 23 депутата районної ради. У роботі засідання взяли участь виконуючий обов’язки голови Широківської райдержадміністрації Ірина Положешна, заступник голови районної ради Вікторія Лаврова, депутат Дніпропетровської обласної ради Микола Шепілов, керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, Карпівський сільський голова Степан Олійников, керівники і представники підприємств, установ, організацій, територіальних громад району.
Перед пленарним засіданням відбулися засідання постійних комісій з питань освіти, культури, сім’ї та молодіжної політики та з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів. Постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення провела засідання спільно з постійною комісією районної ради з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства. Після чого висновки і рекомендації комісій були узагальнені на засіданні президії районної ради. За погодженням президії на пленарне засідання були винесені 13 питань.
У ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік; доповнення та зміни до рішення районної ради від 08.08.2018 року №346 - 36/VIІ «Про затвердження Програми розвитку надання первинної медичної допомоги населенню Широківського району та відновлення матеріально-технічної бази КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «Широківський центр первинної медичної допомоги» Широківської районної ради на 2018 - 2020 роки».
Затвердили районну програму матеріально-технічного забезпечення щодо створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Широківського районного військового комісаріату на 2018-2019 роки, розпорядження голови районної ради, які видані в міжсесійний період; перелік завдань і заходів Програми розвитку місцевого самоврядування у Широківському районі на 2017 -2021 роки у 2018 році в новій редакції та Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту для ведення фермерського господарства
При розгляді питання про фінансово-господарську діяльність відділу освіти та гуманітарної політики Широківської районної державної адміністрації за період з 2016 по липень 2018 року, у зв’язку з тим, що відділом було надано інформацію лише за 2018 рік, було вирішено голові районної ради звернутися до східного офісу Держаудитслужби для проведення аудиторської перевірки відділу за 2016 та 2017 роки.
Також депутати ухвалили рішення «Про продовження терміну дії програми «Енергозбереження та енергоефективності Широківського району на 2016-2017 роки» на 2018- 2019 роки»; «Про стан готовності об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років»; «Про сплату членських внесків до Української асоціації районних та обласних рад у 2018 році»; «Про сплату членських внесків до Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування в 2018 році».
Під час розгляду питання «Про проведення звітів депутатів Широківської районної ради VII скликання перед виборцями про свою діяльність у районній раді в 2018 році» голова районної ради зазначив, що рішення має бути не тільки прийнятим, але й своєчасно виконаним. Адже депутатський звіт це, в першу чергу, - обов’язок кожного депутата місцевої ради забезпечити право громадян на отримання інформації про свою діяльність. «Переконаний, що кожен з депутатів вболіває за стан справ у районі і сумлінно працює над їх вирішенням. Тому кожному з нас є про що звітувати пере своїми виборцями. І пам’ятайте, що звіт депутата – це не тільки засіб інформування виборців про свою діяльність, а й спосіб отримання зворотної інформації від громадян та їх залучення до розв’язання місцевих проблем. Сьогодні кожному роздано бланк довідки про звіт депутата перед виборцями про свою діяльність у районній раді в 2018 році. Прошу прозвітувати у встановлені терміни і надати довідку до виконавчого апарату районної ради».
Після прийняття рішення «Про припинення юридичної особи КП «Редакція газети «Вісник» шляхом реорганізації (перетворення)» в рамках навчання Євген Ситниченко коротко ознайомив присутніх з процесом реформування друкованих ЗМІ. Звернув увагу на те, що Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» доповнено ст. 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» новою частиною, якою передбачено, що органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» до завершення процесу реформування управління майном комунальних друкованих ЗМІ здійснюється їх засновниками. У процесі реформування майно (крім приміщень і земельних ділянок), що на момент набрання чинності Законом перебувало на балансі редакції, а саме: майно, надане редакції засновником у користування, та майно, придбане трудовим колективом редакції, передається у власність зазначеному суб’єкту господарювання безоплатно, за умови забезпечення функціонування друкованого ЗМІ, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. Приміщення, що перебувають у комунальній власності, в яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. У свою чергу засновникам редакцій під час реформування забороняється проводити операції з відчуження майна редакцій, зокрема його продаж, безоплатна передача, передача в оренду або в управління та інші операції. І на закінчення зазначив, що після державної реєстрації та внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб відповідних записів про перетворення редакції між її керівником та районною радою мають бути переукладені господарчі угоди на висвітлення діяльності органів влади та місцевого самоврядування; договір оренди приміщення тощо.
Рішення були прийняті по 12-ти питаннях порядку денного, з якими можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Широківського району.

За матеріалами Широківської районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор