Широківський район
www.shirok-rn.dp.gov.ua


На виконання доручення Президента України П.О. Порошенка, наданого під час засідання Ради регіонального розвитку, з метою підготовки плану перспективного розвитку області на 2019-2021 роки, 16 січня 2019 року Широківською райдержадміністрацією було проведено засідання Ради регіонального розвитку Широківського району у під головуванням в. о. голови районної державної адміністрації Ірини Положешної .

Захід відбувся за участю членів Ради регіонального розвитку Широківського району, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників об’єднаних територіальних громад, керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність на території району. Участь у заході також взяв кореспондент місцевої газети «Вісник».
На початку засідання Ірина Положешна зазначила, що Рада регіонального розвитку, склад, якої затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.12.2018 № Р-309/0/392-18, це консультативно-дорадчий орган, утворений з метою налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу в питанні подальшого розвитку району. удосконалення державного будівництва, напрацювання новітніх підходів у сфері регіонального розвитку.
Перед учасниками заходу виступила начальник управління економічного розвитку та інвестицій райдержадміністрації Тетяна Горб, яка доповіла присутнім про впровадження реформ на території району протягом 2014 –2018 років.
Заступник голови райдержадміністрації Лариса Прокопенко, повідомила учасників засідання про розроблення плану перспективного розвитку Широківського району на 2019-2021 роки та презентувала основні проекти першочергових завдань розвитку району, над реалізацією яких працюватимуть у 2019-2021 роках.
Щодо Перспективного плану розвитку району протягом наступних трьох років перед присутніми виступив директор ТОВ "ДЖІ ПІ СОЛАР" Олександр Євтушенко, який презентував будівництво на території району сонячних електростанцій. Він наголосив, що реалізація зазначених проектів передбачає створення додаткових робочих місць та надходження коштів до бюджетів відповідних територіальних громад. Перші сонячні електростанції планується ввести в експлуатацію вже в червні 2019 року.
Також, перед присутніми виступив генеральний директор ТОВ "Шиманівське Стіл" Павло Комарицький. Він презентував присутнім створення гірничо-збагачувального комплексу світового рівня потужністю до 8 мільйонів тон на рік залізорудного концентрату. Проект створить в регіоні 700 робочих місць безпосередньо на підприємстві й ще 2000 робочих місць опосередковано. Павло Комарицький відповів на численні питання щодо термінів реалізації проекту, його вплив на навколишнє середовище та наголосив, що стандарти, які використовуються при виробництві обладнання, яким буде оснащений ГЗК, дозволять максимально мінімізувати викиди та забезпечать дотримання міжнародних екологічних стандартів.
Під час засідання членами Ради до Перспективного плану розвитку району були внесли пропозиції щодо модернізації сфери охорони здоров’я, забезпечення стандартів первинної та вторинної спеціалізованої медичної допомоги населенню району. Під час свого виступу, в.о. головного лікаря комунального закладу "Широківська центральна районна лікарня" Дніпропетровської обласної ради" Олександр Рак запропонував визначити пріоритетними завданнями перспективного плану розвитку Широківського району реконструкцію системи опалення районної лікарні з встановленням інноваційних систем альтернативного опалення та капітальний ремонт відділення хоспіс.
Начальник відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Широківської селищної ради Олександр Лохач підкреслив необхідність реконструкції стадіону "Колос" та парку ім. Т.Г. Шевченка в смт Широке, що сприятиме культурному, соціальному та фізичному розвитку населення громади та всього району, формування молодої, здорової і сучасної нації шляхом організації та популяризації здорового способу життя.
Секретар Андріївської сільської ради Олена Гарістова запропокувала включити до Перспективного плану розвитку району на 2019 – 2021 роки будівництво розвідних водопроводів по селах Андріївка, Могилівка, Радевичева Широківського району.
Голова Гречаноподівської сільської ради Галина Усик зауважила, що в районі дійсно реалізується багато нових проектів та подякувала працівникам Широківської райдержадміністрації та районної ради за сприяння у вирішені різних питань. Одними з пріоритетних напрямків розвитку визначила створення опорної школи в Гречаноподівській сільській раді та будинку доглянутої старості.
Начальник відділу містобудування та архітектури – головний архітектор району управління економічного розвитку та інвестицій райдержадміністрації Лариса Драч наголосила на тому, що при реалізації проектів у різних сферах розвитку району необхідно також чітко дотримуватись законодавчих норм щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення до об'єктів соціальної сфери та інженерно – транспортної інфраструктури.
Насамкінець, членами Ради регіонального розвитку Широківського району
було прийнято ряд рішень, у т.ч. щодо організації широкого обговорення Перспективного плану розвитку району з жителями всіх населених пунктів громад району, з метою визначення пріоритетних об’єктів розвитку 2019-2021 років.ДОПОВІДЬ Горб Т.В.docДОПОВІДЬ Прокопенко Л.Ф..docxДодаток 4 до протоколу від 16.01.2019.TIFДодаток 3 до протоколу від 16.01.1219 (2).TIFДодаток2 до протоколу від 16.01.2019.TIFДодаток 1 до протоколу від 16.01.2019.doc