www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 26 квітня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
Щодо безпечного поводження з пестицидами та агрохімікатами
Версія для друку Написати листа
Доводимо до Вашого відома, що за 2018 рік до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області неодноразово надходили звернення щодо загибелі бджіл в результаті обробки посівів пестицидами, по деяких випадках були відкриті кримінальні провадження.

    Щоб уникнути надалі випадків загибелі бджіл Головне управління Держпродспоживслужби нагадує, що сільгоспвиробники, які застосовують ХЗЗР під час цвітіння медоносних рослин, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби, до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу. Необхідно повідомити точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблюватись, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату, а також вказати строк ізолювання бджіл.

    Власники пасік, в свою чергу, повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках. Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце, або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

    Акцентується увага на необхідності прийняття мір по охороні бджіл від можливого отруєння.

    Інформуємо

    На виконання ст. 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та ст.18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли щорічну спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин.

    Керівникам сільськогосподарських підприємств, працівники яких задіяні на роботах з пестицидами та агрохімікатами і не мають допуску та посвідчення, необхідно звернутися до фітосанітарних інспекторів на закріплених територіях для одержання інформації щодо процедури отримання допуску та посвідчення на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.
    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор