www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
МІН’ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНі РОЛИКИ
Версія для друку Написати листа
МІН’ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНИЙ РОЛИК ПРО ОСОБЛИВОСТІ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

    Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало третій відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Новий випуск присвячений порядку укладення, розірвання та внесення змін до умов договору оренди земельної ділянки.
    Під час перегляду відеоматеріалів власники земельних на ділі зможуть ознайомитися з правами, які їм гарантує держава, та навчитися захищати ці права у відносинах з фермерами та аграрними підприємствами, що використовують їх землі.
    Зокрема, Міністр юстиції Павло Петренко проінформув, хто може бути орендарем земельної ділянки та які кроки необхідно зробити для оформлення відносин між фермером та власником земельної ділянки. Він повідомив, які потрібно мати документи, аби оформити договір оренди земельного паю та не стати заручником недобросовісного контрагента, а також яку форму може мати договір оренди землі. Так, Урядом України затверджено типовий договір, який має бути оформлений в письмовій формі та зареєстрований в державному реєстрі речових прав.
    У відеоролику роз’яснені питання про істотні умови, які повинен містити договір оренди земельної ділянки, та наслідки неналежного виконання орендарем цього договору.
    Крім того, з цього інформаційно-навчального ролику громадяни дізнаються:
     який строк дії договору оренди землі, зокрема ділянок сільськогосподарського призначення;
     як відбувається зміна умов договору оренди землі;
     які існують підстави припинення чи розірвання договору оренди землі;
     що необхідно для розірвання договору за згодою сторін;
     за яких умов договір може бути розірваний достроково за рішенням суду;
     які вимоги складання позовної заяви.
    Фахівці Мін’юсту нагадали, що право оренди земельної ділянки може бути об'єктом відчуження, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також бути предметом застави, передаватися у спадок, крім встановлених законодавством випадків. Особа, яка управляє спадщиною, у складі якої є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, що не перебуває в оренді, має право передати таку ділянку в оренду на строк до моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, про що обов'язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

    Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ZvfhoRAlQkE&t=13s

    МІН’ЮСТ ВИПУСТИВ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНИЙ РОЛИК ПРО ОСОБЛИВОСТІ СПАДКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

    Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало четвертий відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Новий випуск присвячений визначенню долі земельної ділянки у випадку відсутності або не звернення спадкоємців, зокрема порядку спадкування та визнання спадщини відумерлою.
    Мін’юст нагадує: орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, є особа, яка управляє спадщиною.
    У відеоролику наші фахівці дадуть чіткі відповіді на питання:
    -які права має особа, яка управляє спадщиною;
    -хто має право на спадкування та може бути спадкоємцем;
    -що потрібен зробити спадкоємець, якщо бажає відмовитися від спадщини;
    -яка подальша доля орендованої земельної ділянки у випадку відсутності або не звернення спадкоємця;
    -який процесуальний порядок визнання спадщини відумерлою та передачі її у власність територіальної громади в особі органу місцевого самоврядування?
    Крім того, у ролику роз’яснюється процес отримання у спадщину земельної ділянки. Зокрема, Мін’юст повідомляє, що така ділянка може успадковуватися лише тоді, коли у її власника є правовстановлюючий документ, що посвідчує його право власності на таку земельну ділянку. На сьогодні такими документами є:
    -державний акт на право власності на земельну ділянку (державні акти видавалися до 01 січня 2013 року);
    -цивільно-правова угода, яка передбачає перехід права власності на земельну ділянку з доданим до неї державним актом на право власності на землю з відповідними відмітками нотаріуса та -територіального органу земельних ресурсів про перехід такого права;
    -свідоцтво про право на спадщину з долученим до нього державним актом на право власності на землю спадкодавця з відповідними відмітками нотаріуса та територіального органу земельних ресурсів про перехід такого права до спадкоємців.
    Переглянувши ролик, громадяни дізнаються, як відбувається поділ земельної ділянки або виділення з неї окремої частки у разі, якщо ця ділянка перебуває у спільній сумісній власності, а також що робити спадкоємцю, якщо він пропустив строк для прийняття спадщини.
    Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fgOO06kJBxQ

    Як впроваджувався проект «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині протягом першого року його реалізації? За якими основними напрямками цей проект функціонує на території країни та регіону? Кого вдалось долучити до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у якості регіональних партнерів? Де отримати безкоштовну правову консультацію в рамках проекту? На ці та інші питання надає відповіді перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова.
    07 червня 2017 року Міністром юстиції України Павлом Петренком було надано офіційний старт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», тобто вже рік як цей проект впевнено крокує Україною та вчить українців захищати свої права, адже недарма слоган проекту: Знаю! Дію! Захищаю!
    За цей рік органи юстиції встигли консолідувати сили всіх зацікавлених в правовому розвитку жителів Дніпропетровщини та посприяти інтеграції проекту у різні сфери життя на території нашої області.
    Наразі реалізація проекту відбувається за наступними напрямками:
    - #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес
    - #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів
    - #АгроРейдериСтоп: Захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні
    - #ХабарЗаНавчанняСтоп: Захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.
    Нещодавно до цих напрямків додався ще один - #СтопНасильство: Захист жінок та дітей від домашнього насильства, метою якого є протидія будь-яким проявам (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне) насильства.

    Хто активно підтримує хід реалізації проекту в регіоні? Кого вдалось долучити у якості партнерів до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» протягом року?
    Станом на 07 червня 2018 року всього до реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» на території Дніпропетровської області залучено 446 партнерів – це державні та недержавні підприємства, установи, організації, заклади охорони здоров’я, судові установи, правоохоронні органи, навчальні заклади, банківські установи, громадські організації, органи місцевого самоврядування, структурні підрозділи ОДА, представники засобів масової інформації та інші.

    Яку кількість правоосвітніх заходів в рамках реалізації цього проекту вже було проведено для мешканців Дніпропетровщини з початку старту проекту?
    В рамках реалізації проекту на території Дніпропетровщини станом на початок червня вже проведено понад півтори тисячі правоосвітніх заходів, під час яких розповсюджено близько 70 000 екземплярів друкованої продукції правового змісту.


    Які заходи були найяскравішими в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині?
    В цілому, я вважаю, що всі активності, які проводяться Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, є цікавими та інформаційно насиченими. Під кожний захід обов’язково обирається своя цільова аудиторія, своя локація проведення заходу, свій інформаційний інструментарій.
    Проте, мабуть найбільш запам’яталися як мені, так і учасникам цих заходів, такі активності, як створення живого хештегу проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що проводилося за сприянням Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, та для якого знадобилось понад 150 курсантів і стільки ж декоративних матеріалів, аби цілком відповідати брендінгу проекту, а також кваліфіковані фахівці зі створення живих ланцюгів, елементів, написів тощо, командири взводів та спеціальна техніка, яка дозволила зафіксувати це масштабне дійство. Наразі організаторами цієї акції подано заявку до Національного Реєстру Рекордів України, аби визнати живий хештег проекту «Я МАЮ ПРАВО!» найбільшим хештегом України.
    Також, на прохання представників журналістської професії регіону, нами було проведено вперше на території Дніпропетровської області проведено тренінг для журналістської спільноти «Ти журналіст? Знай свої права!», участь у якому прийняли близько 40 журналістів. До проведення тренінгу були залучені фахівці в галузі права з високим рівнем теоретичних знань та наявністю практичного досвіду як у форматі живого діалогу, так і у форматі відеоконференції.
    Дуже дружньо та яскраво наш колектив відсвяткував День вишиванки, адже нами власноруч вишито вишиванку проекту «Я МАЮ ПРАВО!», яка є найбільшою вишиванкою саме для органів юстиції Дніпропетровської області. Крім того, з нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки було об`єднано сили більшості партнерів з реалізації проекту на території області та створено Живий ланцюг миру, для якого обрано в якості локації музей АТО.
    Цілу низку правоосвітніх та благодійних заходів проведено і до Дня захисту дітей. Так, наше управління мало цілих три свої локації у соціальному проекті «Місто професій», який проводився у сквері біля облдержадміністрації, - це дитячий ДРАЦС, локація майбутніх державних виконавців та творча майстерня юстиції. І, хочу сказати, що всі ці локації користувалися неймовірною популярністю серед малечі!
    Можна дуже довго розповідати про всі ці та інші заходи, адже для їх організації та проведення кожним причетним вкладається частина своєї душі та бажання робити добро!

    Яким чином пересічні громадяни мають змогу дізнатися про проект?
    Велику увагу Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області приділяє візуалізації проекту.
    Так, по всій області йде активна трансляція соціальних відеороликів про проект, розміщено тематичні сіті-лайти та біл-борди, а наші партнери в реалізації проекту, активно розміщують інформацію на власних веб-ресурсах, інформаційних стендах тощо.
    Загалом задіяно 284 активні носії зовнішньої реклами.
    І це не все. Найкращий спосіб інформування – це безпосереднє спілкування з населенням. Саме тому нами постійно проводяться акції прямої дії: різноманітні флешмоби, вуличні інформування, соціальні опитування та анкетування, під час яких будь-який громадянин може отримати правову консультацію просто неба. Тож, зрозуміло, що громадянин, який отримав якісні правові послуги та консультацію з питань, що його хвилювали, - є найкращим джерелом поширення інформації про проект.

    Де ще можна отримати правову інформацію та безкоштовну правову консультацію в рамках проекту?
    З метою отримання актуальної правової інформації та в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині, 03 грудня 2017 року на базі міських та районних бібліотек Дніпропетровщини створено 30 офісів з отримання правової інформації та надання безоплатної первинної правової допомоги у Дніпропетровській області, де консультації надають досвідчені працівники органів державної реєстрації актів цивільного стану.
    Окрім того, отримати правову інформацію та консультацію можна, звернувшись до Громадської приймальні при Головному територіальному управлінні юстиції у Дніпропетровській області, до громадської приймальні Головного територіального управління юстиції у місті Кривому Розі та до Офісів надання безоплатної первинної правової допомоги, які діють на базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила та Мефодія, а також на базі Дніпровської центральної міської бібліотеки.
    Також звернутись за безкоштовною правовою допомогою можна за телефоном «гарячої лінії» Головного територіального управління юстиції, яка працює з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, а у п`ятницю – з 9:00 до 16:45.
    Попереду багато нових звершень!


    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор