www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
Безпека при використанні газових та опалювальних приладів
Версія для друку Написати листа
Самовільне втручання абонентів у систему газопостачання – є основою причиною нещасних випадків. Не останнє місце в статистиці нещасних випадків займають також ті, що пов’язані з порушенням правил безпечного користування побутовими газовими приладами. Залишені без догляду, часто недоукомплектовані згідно до технічних вимог, прилади спричиняють загазованість приміщень, квартир, під’їздів, підвалів, що може викликати загоряння та вибух газокисневої суміші.

    Відповідно до вимог чинного законодавства, газопостачальна компанія безкоштовно обслуговує газопровід лише до впускного вентиля абонента і, відповідно, несе повну відповідальність за його технічний стан. Усе газообладнання, що знаходиться по той бік впускного вентиля є власністю абонента і обслуговується спеціалістами газопостачальника за окрему платню і за заявкою власника. Нажаль, певна частина користувачів не вважає за потрібне з цим рахуватися і, в кращому випадку, взагалі нічого не робить задля утримання системи в належному технічному стані, в гіршому – намагається самотужки, без відповідного дозволу, проводити ремонтні та профілактичні роботи. Як наслідок, такі «ентузіасти» страждають самі, і стають причиною відключення газу іншим абонентам.
    Для запобігання нещасних випадків при користуванні газовими водонагрівачами і опалювальними приладами
    ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
    - користуватися газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при відсутності тяги й при зворотній тязі, тому що можливе отруєння чадним газом;
    - користуватися несправними газовими приладами;
    - самостійно ремонтувати несправності;
    - включати газові прилади дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;
    - прикріплювати до водонагрівача, до опалювального приладу й газопроводів сторонні предмети;
    - вмикати газові прилади при несправній автоматиці безпеки.
    НЕОБХІДНО:
    - тримати водонагрівачі й опалювальні прилади в чистоті і справному стані;
    - систематично перевіряти тягу в димоході перед вмиканням і під час роботи газового приладу та не включати його при відсутності тяги;
    - слідкувати за своєчасною періодичною перевіркою й прочисткою димоходу та вентиляційних каналів;
    - при несправності водонагрівача чи опалювального приладу відключити газ і викликати робітника газового господарства.
    При виявленні запаху газу
    НЕОБХІДНО:
    - закрити кран перед газовими приладами й на приладах;
    - відкрити двері й вікна, зробити протяг, щоб провітрити приміщення;
    - не допускати в приміщенні відкритого вогню, паління, не вмикати й не вимикати електричні прилади й освітлення для запобігання появи іскри;
    - покинути приміщення й не дозволяти вхід іншим людям;
    - повідомити про витік газу в аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104.
    Чималу загрозу безпеці життю людей несе, також, несвоєчасне та неякісне обслуговування димових та вентиляційних каналів.
    При неповному згорянню газів, тобто при браку кисню, виділяється окис вуглецю СО (чадний газ), який не має кольору і запаху і є високотоксичним. Після декількох вдихів повітря, яке містить за об’ємом всього 1 відсоток окислу вуглецю, наступає втрата свідомості і через 1-2 хвилини – смерть.
    Причиною порушення тяги можуть стати завали і обмерзання димарів, попадання в них сторонніх предметів. Як наслідок - чадний газ, не знайшовши виходу, поширюється по приміщенню і може стати причиною отруєння.
    Тому будьте пильні – не шкодуючи часу систематично самостійно очищайте кишені димарів, перевіряйте тягу перед кожним розпалюванням і періодично під час роботи газового приладу. Огляньте і переконайтеся в цілісності оголовків димарів, адже з часом цегляні димарі можуть руйнуватися. Обмерзання димарів відбувається через відсутність на них відповідної ізоляції. При цьому погіршується тяга для нормального горіння газу в опалювальному або водонагрівальному приладі.
    Щоб перевірити та відремонтувати димоходи та вентиляційні канали, необхідно звернутись до спеціалізованої організації, яка має ліцензію та відповідний дозвіл.
    Після перевірки чи ремонту складається акт про стан димоходів і вентиляційних каналів, який потрібно зберегти для надання газовому господарству.
    Для запобігання утворення чадного газу необхідно:
    1. Своєчасно регулювати газові пальники – полум’я повинно бути синього або фіолетового кольору. Жовте полум’я – це ознака неповного згорання газу, тому необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
    2. Використовувати газові прилади при достатній тязі в димоходах та виконанні щорічної прочистки димових та вентиляційних каналів.
    3. Вмикати газові прилади при відчиненій кватирці або встановленому на провітрювання вікні.
    4. Експлуатувати газові прилади тільки зі справною автоматикою безпеки.
    При всіх нещасних випадках, пов’язаних з використанням газу (вибухах, пожежах, отруєннях), необхідно подзвонити в одну із служб: швидку медичну допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Пам’ятайте: кожна з цих служб повідомить інші про те, що трапилося, і вони прибудуть на місце події.
    До прибуття швидкої необхідно надати долікарську допомогу потерпілим.
    При опіках. Необхідно винести потерпілого в безпечне місце і захистити уражені ділянки тіла від зовнішнього середовища. Як захисні засоби необхідно використовувати стерильні матеріали (бинт, марлю) свіжовипрані і вигладжені простирадла, покривала, скатертини. Не допускати очищення шкіри від прилиплого або пригорілого одягу, відкриття уражених ділянок тіла, оскільки при цьому в рану можна занести інфекцію.
    Опіки часто супроводжуються шоком. Рекомендовані заходи: дати потерпілому випити до 20 крапель Зеленіна і валеріанової настоянки, можна пити каву або міцний чай. Забезпечити спокій до приїзду лікаря.
    При отруєнні чадним газом і удушенні негайно відкрити вікна, викликати швидку допомогу і до її прибуття потерпілого треба винести або вивести на свіже повітря, покласти на рівне місце, усунути все, що утрудняє його дихання (розстібнути комір, ослабити пояс), тепло укрити і стежити за його станом. При необхідності дати понюхати нашатирний спирт, робити штучне дихання.
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор