Широківський район
www.shirok-rn.dp.gov.ua


На Дніпропетровщині розпочалося будівництво сучасних амбулаторій за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини. Ключові їхні ознаки – комфортні умови, кваліфікована допомога, сучасне обладнання, у тому числі для запровадження телемедицини. Загалом в області планують звести 18 подібних медзакладів. На спорудження та оснащення з Держбюджету виділили 161,6 млн грн. На одному з об’єктів побував Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«За ініціативою Президента розбудовуємо мережу первинної меддопомоги у сільській місцевості, адже 33% українців мешкає саме там, – зауважив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. - На Дніпропетровщині буде 18 нових амбулаторій, загалом по Україні – 513. Сьогодні вже є і проекти, і земельні ділянки, і договори з генпідрядниками. Це той темп, на який ми розраховували. Є й лідери у впровадженні проекту, Дніпропетровщина – один з них».

Геннадій Зубко додав, що будівництво нової мережі амбулаторій – саме той проект, який має показати новий стандарт первинної меддопомоги в селі. Він оглянув перебіг будівництва однієї з амбулаторій, яку зводять у селі Іванівка Петриківського району. Підрядники вже виконали підготовчі роботи, вирили котлован, наразі закладають фундамент. За проектом, це буде одноповерхова будівля, яку зберуть із швидко монтованих конструкцій.

«Амбулаторія відповідатиме сучасним технічним вимогам. Вона буде енергоефективною, комфортною, з набором необхідного обладнання. А ще - повністю пристосованою до людей із інвалідністю», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Медустанови збудують в 11 районах – Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському, Юр’ївському.

«Діє програм Президента України Петра Порошенка з будівництва амбулаторій в сільській місцевості. Це дуже важливо, адже роками цьому не приділялася увага, - зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – У 2018-му на Дніпропетровщині розпочали будівництво 18 нових амбулаторій. Роботи у кількох з них плануємо завершити цьогоріч, у решті – 2019-го. Паралельно з будівництвом медзакладів закуповується обладнання».
«Цей проект передбачає радикальну зміну первинної меддопомоги на селі. Це новий набір обладнання, транспорт для сімейного лікаря, цілодобовий зв’язок», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Спроможну мережу закладів «первинки» створюють спільно Мінрегіон, Міністерство охорони здоров’я України та влада на місцях.

У селі Іванівка Петриківського району зводять амбулаторію

Будівлю зберуть із швидко монтованих конструкцій

Вже вирили котлован, наразі закладають фундамент

Буде одноповерхова будівля

Амбулаторія відповідатиме сучасним технічним вимогам

Загалом на Дніпропетровщині зведуть 18 таких амбулаторій

Медзаклади відкриють в 11 районах

Будівництво нової мережі амбулаторій – всеукраїнський проект

Геннадій Зубко: «Сьогодні вже є і проекти, і земельні ділянки, і договори з генпідрядниками. Це той темп, на який ми розраховували. Є й лідери у впровадженні проекту, Дніпропетровщина – один з них»

По всій Україні збудують 513 таких амбулаторій

Валентин Резніченко: «Амбулаторія в Іванівці відповідатиме сучасним технічним вимогам. Вона буде енергоефективною, комфортною, з набором необхідного обладнання».File Attachment Icon
ATT2RL9T.jpg