www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 24 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Широківський РВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області інформує
Новини
Версія для друку Написати листаВ рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності співробітники Широківського РВ ГУ ДСНС влаштували для вихованців дошкільних навчальних закладів пізнавальну екскурсію до пожежно-рятувальної частини. Завітали у гості до рятувальників малюки та вихователі дитячих дошкільних закладів «Лілея».
Рятувальники продемонстрували своїм маленьким гостям аварійно-рятувальну техніку, яка є на озброєнні в пожежній частині, розповіли про її застосування на практиці під час ліквідації надзвичайних ситуацій. З дітьми було проведена бесіда з основ безпечної життєдіяльності та наголошено про небезпеку гри з вогнем.
Не зважаючи на свій малий вік, діти не з абияким інтересом слухали лекції та показували первинні знання з пожежної безпеки. Щоб закріпити отриману під час екскурсії інформацію, дітям дали змогу приміряти на себе захисні тепловідбивні костюми вогнеборців та подати воду зФото 1.jpg пожежного ствола.
Шановні громадяни!

За статистикою Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області за 9 місяців поточного року в населених пунктах та на об’єктах на території області виникло 4863 пожежі, внаслідок яких загинуло 154 особи, у тому числі 3 дитини.
Через порушення правил користування пічним опаленням з початку року виникло 90 пожеж, у результаті яких загинуло 7 осіб. Внаслідок необережного користування побутових електроприладів сталося 25 пожеж, на яких загинуло 2 людей. Від порушень правил користування газовими, гасовими та бензиновими приладами виникло 53 пожежі, внаслідок яких загинуло 4 людини.
Від необережного поводження з вогнем виникло 3790 пожеж, під час яких загинуло 115 осіб, з них двоє дітей. Недбале поводження з вогнем під час паління призвело до виникнення 2008 пожеж, внаслідок яких загинула 91 людина, у тому числі 1 дитина. Із них 47 осіб загинули в стані алкогольного сп’яніння.
Враховуючі статистичні дані, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області висловлює свою занепокоєність, тому, що з настанням осінньо-зимового холодного періоду на Дніпропетровщині щорічно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування та загибелі людей на них.
Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.
Чому виникають такі пожежі? Тому, що населення використовує для обігріву квартир неякісні електрообігрівальні прилади, частенько - саморобного виготовлення, що може призвести до трагедії.
Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, – використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух.
Перед початком опалювального сезону побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.
Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибеллю людей на них є куріння у ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню - це особи в стані алкогольного сп'яніння. У холодні пори року їх кількість помітно зростає - саме таким чином деякі громадяни намагаються зігрітися. Додайте сюди паління напідпитку і традиційну нездатність в такому стані контролювати ситуацію - і усі причини для трагедії в наявності. Найстрашніше, що п'яні курці представляють небезпеку не лише для власного життя, а і для оточення, що може завдати непоправного збитку.
Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Шановні батьки, не залишайте без нагляду малолітніх дітей.
Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, не допускайте використання електрообігрівальних та нагрівальних приладів саморобного виготовлення, дотримуйтесь протипожежних правил під час користування ними.
А при виявленні вогню чи запаху диму негайно телефонувати за телефоном 101.
Широківський РВ ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області

23 вересня в парку ім. Т.Г. Шевченка селища міського типу Широке рятувальники провели щорічну акцію „Запобігти, Врятувати, Допомогти!”. В акції брали участь школярі та відвідувачі парку.
Під час проведення акції дітям показали пожежно–рятувальну техніку, спорядження, обладнання та спеціальні костюми, що є на озброєнні Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Також, вогнеборці звернули увагу мешканців та дітей на основні правила безпечної поведінки вдома, при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних забав з сірниками, запальничками. Діти дізналися про заходи безпеки, якщо натрапили на вибухонебезпечні або схожі на них підозрілі предмети.
Рятувальники разом з дітьми підготували конкурс на тему: «Хто пожежні правила всі знає, того пожежа оминає». Юні рятувальники розповідали своїм рідним, як діяти у випадку пожежі та не постраждати від вогню. Але найбільше захоплення у дітей викликали проведення конкурсів та показ пожежно-рятувальної техніки. І вже ніхто не поспішав додому, бо кожному хотілося уявити себе справжнім мужнім рятувальником. Проведення подібних заходів переконливо засвідчує: живе і неформальне спілкування - найкраща форма навчання правил поведінки безпечної життєдіяльності. І це ще раз говорить про важливість і цілеспрямованість роботи, яка проводиться співробітниками ДСНС у справі захисту життя й здоров`я наших громадян. Адже не тільки професіоналізм, оперативність і сучасна рятувальна техніка потрібна для цього, а перш за все, підтримка й активна участь самих громадян - як дорослих, так і юних.

Проводиться активна профілактична робота в місцях масового відпочинку людей на воді.

Спекотна погода сприяє масовому виходу людей до озер, річок та інших водойм. У зв’язку з цим збільшилися кількість трагічних випадків на водних об’єках.
З метою запобігання загибелі та травмування людей під час відпочинку на воді, фахівці Широківського РВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області активно проводять інформаційно – роз’яснювальну роботу з відпочиваючими. Рейдовою бригадою до складу якої увійшли заступник голови Широківської районної державної адміністрації Завгородній В.С., Головний Державний інспектор з пожежної та техногенної безпеки Широківського району, підполковник служби цивільного захисту Нікулін С.А. , та кореспондент районної газети «Вісник» Плосконос Ж.П. здійснюються профілактичні заходи, аби вберегти відпочиваючих від негараздів, пов’язаних з відпочинком на воді.
На березі водойм відпочиваючим роз’яснювалася основні вимоги правил безпеки під час відпочинку поблизу водних об’єктів, під час купання. Також люди були ознайомленні з методами надання практичної допомоги потерпілим. На всіх необладнаних для купання місцях були встановлені інформаційні повідомлення про заборону купання.
Тож Широківський РВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області закликає громадян суворо дотримуватися елементарних правил безпеки на воді з однією метою - уберегти своє життя та життя своїх дітей. Пам’ятайте - порушення правил безпеки призводить до трагічних наслідків.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор